Mustafa İslamoğlu: Ayasofya'nın camiye çevrilmesi Kur'an'a aykırı!

İbretlik bir aşamaya gelen İslamoğlu'nun freni tutmuyor. Geçmişte ne söylediyse şimdi tam tersini söylüyor

Mustafa İslamoğlu: Ayasofya'nın camiye çevrilmesi Kur'an'a aykırı!

İlahiyatçı Mustafa İslamoğlu, "Ayasofya'nın camiye çevrilmesi, esasen Kur'an'a aykırı bir eylemdir" dedi.

Alman medya kuruluşu DW Türkçe'de Nevşin Mengü'nün sunduğu programa katılan İslamoğlu, Ayasofya'da hutbenin kılıçla irad edilmesini de eleştirdi.

İslamoğlu'nun sözleri şöyle:

"Ayasofya’nın camiye çevrilmesi esasen Kur'an’a aykırı bir eylemdir. Kur'an’ın kabul etmediği bir eylemdir. Fetih nedir oradan girmemiz lazım. Fetih diye bir sure var Kur'an’da. Bu süre Mekke’nin fethinde inmedi, Bedir zaferinde inmedi, diğer fetihlerde inmedi. Bu sure, Allah’ın Resulü’nün Hudeybiye Barış anlaşması yani müşriklerle yapılan barış anlaşması üzerine inen surenin adı Fetih suresidir. Bugün Fetih Suresi'ni okuyorlar İstanbul’un alınışında. Ne kadar cehalet var görüyor musunuz, farkında mısınız? Dolayısıyla kılıçla hutbeye çıkmalar falan fetih bu değil. Fetih aslında bir insan yüreğinin fethedilmesidir. İki insan yüreğinin buluşmasıdır."

Risale haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fehva
Fehva - 3 ay Önce

Bu lafı söyleyen Islamın ne dediğini konuşan bu adam olmayan adam, ömründe en pişmanlık duyduğu zamanların islamcı olarak geçirdiği zamanların olduğunu söyleyen kişi. Hele bi sus da oksijen boşa harcanmasın

SIRADAKİ HABER