SEZEN AKSU KİMDİR?

SEZEN AKSU KİMDİR?

Sezen Aksu, Selanik'ten Türkiye'ye göçmüş bir annenin kızı. Babası Sami Yıldırım, 1982'de FETÖ'nün İzmir'deki Yamanlar Koleji'ni kurup müdürlüğünü yaptı. Sami Yıldırım, Fetullah Gülen'in en önemli muridiydi. Gülen ve Yıldırım'ın dostluğu uzun yıllar sürdü.

Sami Yıldırım'ın İzmir'de Sabatayistlerle ilişkisini bilmeyen yoktur. FETÖ Sami Yıldırım'a "Yaman Dede" lakabını takmıştı. Gülen bir sohbetinde Sami Yıldırım'ı "Hocaların hocası" diye övmüştü. Her zaman iltifat ederdi. Yamanlar Koleji'nde uzun süre müdürlük yaptı.

15 Temmuz darbesinden 4 buçuk ay önce, Sezen Aksu’nun annesi öldüğünde, Gülen ABD’den bir taziye mesajı yayımlamıştı. Taziyede Sami Yıldırım için "aziz dost", Sezen Aksu için "güzide sanatçımız" diyerek ailenin acısını paylaştı.Sezen Aksu'nun babası neden FETÖ'nün müridi oldu?

Fetullah Gülen İzmir Kestanepazarı'nda büyüdü. Bölgedeki Sabatayistlerin ciddi yardımı oldu. Önü hızla açıldı. FETÖ’nün teşkilatlanmaya başladığı Kestanepazarı’ndaki sokak, aynı zamanda Sabetayizm’in kurucusu Sabetay Sevi’nin yaşadığı sokaktı. Sabatayistler ile bağı derindi.

Gülen bir sohbetinde Sabetay Sevi'nin yaşadığı eve yaptığı ziyareti anlatır. Diriliş adlı sohbette Fetullah Gülen, o evdeki Yahudilerin kendisine "Muhterem Gülen, sen bizim Mesihimizsin" dediklerini anlatır. Sabatayistler Gülen'i şeyh edinip hızla yükselttiler. Neden Gülen?

Annesi Edirne’den Erzurum’a göç etmiş Ayabakan sülalesinden. Ailenin atalarının ise Edirne’ye 1492’de İspanya’dan göç eden Yahudi ailelerle geldiğine yönelik ciddi bilgiler var. Gülen kitaplarında, annesinin Ayabakanlardan Şükrü Paşa’nın yeğeni olduğunu anlatıyor.

Velhasıl Gülen'in, Sabatayizmin Türkiye'deki sağ dindar dinamikleri kontrol etmek için ortaya sürdüğü çok derinlikli bir proje olma ihtimali büyük. Sahi Gülen neden Sabatayistlerin merkezi olan İzmir'de büyütülür? Bir el onu İzmir'e taşıdı. Sabatayistler ciddi destek verdi.

5 Temmuz Darbesinden sonra ilk Yamanlar Kolejine baskın yapılır. Kolejin beşinci katında, Gülen'e tahsis edilmiş bir makam odası vardı. Odada Gülen’in özel eşyaları camekanlar içinde sergileniyordu. Askeriyeye giren öğrenciler bu odada FETÖ'ye bağlılık yeminleri ediyordu.

Sezen Aksu'dan devam. “Minik Serçe" lakabı verilen Sezen Aksu neden kısa sürede ünlenip büyüdü? Açık değil mi? Müzik, beste, sözde yazmada otorite yapıldı. Sabatayist bağlantısı olanlar her alanda otorite olarak büyütülür. Sezen Aksu 1970'ten sonra Türk pop müziğine yön verdi.

Kültürel emperyalizmi müzik ile gerçekleştirmede ciddi rol aldı. Özellikle 90'larda ve 2000'de birçok popçunun piyasaya sürülüp ünlü edilmesini sağladı.Bu popçuların klip ve şarkılarını dinleyen nesil ise kültür ve dinden uzaklaştı. Sabatayislerin en büyük amaçlarından buydu

Sabatayistler kimdir?

Sabatay Sevi, 1600'lerde İzmir'de tutuklanıp İstanbul'a götürülür. Korkudan Müslüman olup canını kurtarır.Sabatayistler Osmanlı ve İslam'a bu sebeple kinlidirler. Cumhuriyet kurulunca Osmanlı ve İslam düşmanlığı aşılayarak intikam almışlardır. Almaya da devam ediyorlar.abatayistlerin merkez üssü seküler kurumlar ve CHP'dir. Dini yapıların kimine de sızmışlar hatta güdümlü dini yapı kurdurmuşlardır. Ama merkez üssü laik, seküler yapılar. İslam ve Osmanlıya yönelik yıpratma operasyonunu buralardan yaparlar. On ikiden vurup bitirelim.Sabatay Sevi'yi Osmanlı sarayında sorgulayanlardan biri de padişahın hocası Vani Mehmet Efendi idi. Geçen senelerde boğazda yanan Vaniköy Camii onun adına yapılmıştı.Cami yangının sebebi hala bulunamadı. Yangın, Sabatayistlerin başlatacağı büyük bir operasyonun ilk mesajıydı.

Daha şiddetli şeyler yapacaklar. Hedef İslam! Gençlerin ve milletin kalbindeki iman.Emin olun. Müzik, sanat ve futbolda Sabatayistler çok etkilidir. Halkı ezmek için 1971'de Kemalizmi tam olarak tekellerine almışlardır. 1971, TÜSİAD'ın kuruluş tarihi. TÜSİAD ile yaptılar.

Müzik-sanat yolu ile gençleri sekülerleştirmek en büyük projeleri. Seküler ve hedonist nesil bunların sigortası. Çünkü seküler nesil bunlara düşman olmaz. İslama ve kültürlerine düşman olurlar. Sezen Aksu da bu halkada.

MUSTAFA GÜLDAĞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER