Zincir marketler ekmek ve sigara satamayacak

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, getirilecek yasal düzenlemeyle zincir marketlerin ekmek ve sigara satabilmesinin önüne geçileceğini söyledi.

Zincir marketler ekmek ve sigara satamayacak

Ankara Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası'nın 27'inci olağan kongresi Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium'da gerçekleştirildi.

"ARTIK SİGARA VE EKMEĞİ BAKKALLAR SATACAK"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni perakende yasasına ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, şu ifadeleri kullandı:

Getirilecek yasal düzenleme ile zincir marketlerin ekmek ve sigara satabilmesinin önüne geçilecek. Artık sigara ve ekmeği bakkallar satacak. Devletin en üst kademesiyle konuşup, bu meselelerin halliyle ilgili de önemli çalışma yaptık. Biliyorsunuz, Meclis'te yasa. Zincir marketler ekmek ve sigara satamayacak. Bu ürünleri sadece bakkallar satacak.

Ayrıca, kongrede yapılan başkanlık seçimlerinde 681 delegenin oyunu alan Palandöken, yeniden Ankara Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odasının başkanlığına seçildi.

Diriliş Postası

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bahtiyar ayas
Bahtiyar ayas - 5 ay Önce

Sayın palandöken! Bakkallardan ekmeği sen almaya devam et.Serbest ekonomilerde ekmeği sigarayı kimin satacağına senmi karar vereceksin.65 yaşındaki vatandaşı bir markete bir bakkala bir kasaba birde manavamı koşturacaksın?Hadi ordan!Bakkalları çok düşünüyorsan derneğinizin parasıyla maaşa bağlayın.

SIRADAKİ HABER